Industrnieuws
Thuis / Nieuws / Industrnieuws / Hoeveel kost RVS 304 per: Praktische toepassingen, Selectie

Hoeveel kost RVS 304 per: Praktische toepassingen, Selectie

304 roestvrijstalen prijs per pond in oktober 2026: de cijfers eerst

Hier is eerst het korte antwoord. Vanaf oktober 2026 wordt 304 roestvrij staal uit fabrieken in Azië en Europa omgezet naar ongeveer deze niveaus: koudgewalste spoel met 2B-afwerking voor 1,55 tot 2,10 USD per pond, warmgewalste spoel met nummer 1 afwerking voor 1,35 tot 1,80 USD per pond, oplossingsgegloeide en gebeitst naadloze buis voor 3,10 tot 4,60 USD per pond, en heldergegloeide of elektrolytisch gepolijste naadloze buizen tegen 3,90 tot 5,60 USD per pond. Niet-magnetisch 304-schroot wordt op de meeste Amerikaanse werven gekocht voor 0,38 tot 0,60 USD per pond, wat aangeeft waar de waarde van de legering ligt.

De conclusie die er toe doet: dezelfde warmte van 304 verlaat de molen als spoel en arriveert als buis bij uw dok, waarbij het cijfer per pond meer dan verdubbeld is, en soms zelfs verdrievoudigd. Er veranderde niets aan de chemie. Wat er veranderd is, is dat een spoel wordt doorboord, getrokken, uitgegloeid, gebeitst, rechtgetrokken, getest, gesneden en verpakt, en elk van deze stappen brengt opbrengstverlies, energie, gereedschapsslijtage en arbeid met zich mee die moeten worden terugverdiend op het gewicht dat daadwerkelijk wordt verzonden.

Tabel 1 - Indicatieve prijs van roestvrij staal 304 per pond per productvorm, oktober 2026, af fabriek, exclusief vracht en invoerrechten
Productvorm en afwerking Indicatieve prijs per pond (USD) Wat drijft het nummer
304 warmgewalste spoel, nr. 1 afwerking 1,35 - 1,80 Minimale oppervlaktebewerking, vaak verkocht als grondstof voor verdere reductie
304 koudgewalste spoel, 2B-afwerking 1,55 - 2,10 Koude reductie plus gloeien en beitsen, standaard werkplaatsvoorraad
304 koudgewalste spoel, BA-afwerking 1,75 - 2,35 Gecontroleerde atmosfeergloeien, helderder oppervlak, strakkere oppervlakte-inspectie
304 naadloze buis, gebeitst 3,10 - 4,60 Heet doorboren, koudtrekken, oplossingsgloeien, rechttrekken, hydrostatische of wervelstroomtest
304 naadloze buis, heldergegloeid 3,90 - 5,60 Oven met gecontroleerde atmosfeer, strengere maatcontrole, lagere opbrengst per ton
304 elektrolytisch gepolijste buis 4,50 - 7,50 Extra elektrochemische verwijdering, hoge zuiverheidseisen, volledige traceerbaarheid

Merk op wat de tabel niet laat zien: een enkel vast getal. Iedereen die u één vaste prijs per pond voor 304 opgeeft zonder te vragen naar de buitendiameter, wanddikte, lengte, tolerantieklasse, oppervlakteafwerking, testmethode en documentatiepakket, citeert u een getal dat zal veranderen voordat de inkooporder wordt ondertekend.

Een koper die een offerte voor een rol van 1,62 USD per pond vergelijkt met een offerte voor buizen van 4,10 USD per pond, vergelijkt niet twee leveranciers. Ze vergelijken twee verschillende producten die toevallig dezelfde naam hebben. Die fout kost meer geld dan welke onderhandelingstactiek dan ook ooit kan opleveren.

Waarom 304 geen enkele prijs per pond heeft

Eerst de conclusie: roestvrij staal 304 wordt verhandeld op een tweelaagse structuur gemaakt van een legeringstoeslag plus een conversieprijs. Zonder deze twee lagen te scheiden, is geen enkel cijfer per pond vergelijkbaar tussen leveranciers, landen of leveringsdata.

De legeringstoeslag houdt bij wat het nikkel, chroom en ijzer in het staal waard zijn op een bepaalde afwikkelingsdatum. De conversieprijs, ook wel de basisprijs of extra frees genoemd, dekt alles wat nodig is om die legering in de door u bestelde vorm te veranderen. Wanneer een handelaar u één gemengd getal opgeeft, zijn de twee lagen daarin verborgen en behoudt de leverancier de flexibiliteit om de balans daartussen te verschuiven naarmate de grondstoffenmarkten bewegen.

In de praktijk wordt een volledige 304-offerte opgebouwd uit deze blokken:

  • Legering toeslag - maandelijks berekend op basis van gepubliceerde nikkel-, chroom- en ijzerreferentieprijzen, gewogen naar de massafractie van elk element in de 304-specificatie.
  • Conversie- of basisprijs - de kosten van de fabriek voor het smelten, gieten, doorboren, walsen en afwerken van het materiaal in de bestelde vorm.
  • Oppervlakte- en tolerantie-extra's - heldergloeien, elektrolytisch polijsten, strakkere wanddikteafwijking, strakkere ovaliteit, extra rechtheid, langere willekeurige lengtes.
  • Extra's voor testen en documentatie - Inspectie door derden, hydrostatisch testen, ultrasoon testen, intergranulaire corrosietesten, EN 10204 3.1-certificaten, getuigenpunten van de richtlijn drukapparatuur.
  • Logistiek en verpakkingsextra's - zeewaardige houten kisten, eindkappen, stikstofzuivering, VCI-verpakking, binnenvaart, havengelden en de door u afgesproken Incoterms-basis.

Het praktische gevolg is eenvoudig. Wanneer u twee offertes ontvangt voor dezelfde nominale leiding, converteert u beide naar dezelfde leveringsbasis, dezelfde testomvang en hetzelfde documentatieniveau. Alleen dan heeft de vergelijking per pond betekenis.

Afbreken wat er in elk pond 304-buis zit

Begin met de conclusie: op een gebeitste 304 naadloze buis, gefactureerd tegen ongeveer 3,80 USD per pond, is ongeveer 2,20 USD de legeringswaarde en ongeveer 1,60 USD alles wat er met die legering is gebeurd nadat deze was gesmolten.

Legeringswaarde (Ni, Cr, Fe)
58%
Smelten en heet werken
14%
Koudtrekken en dimensioneren
11%
Warmtebehandeling en beitsen
8%
Inspectie en testen
4%
Verpakking, documenten, binnenlandse vracht
5%

Het legeringsaandeel is het deel van de prijs dat niemand kan wegredeneren. Het beweegt mee met de nikkelschikking van de London Metal Exchange en met ferrochroomcontracten, en het is hetzelfde voor elke fabriek op aarde. In de resterende 42 procent verschillen de leveranciers echt van mening, en daar kan een leverancier stilletjes de bocht omsnijden.

Bedenk wat er gebeurt als een molen de gloeicyclus van de oplossing verkort om gas te besparen. De buis voldoet nog steeds aan de maateisen. Het voldoet nog steeds aan een controle op de hardheid. Maar het chroomcarbide dat weer in een vaste oplossing had moeten worden opgelost, blijft op de korrelgrenzen en de buis wordt tijdens gebruik vatbaar voor intergranulaire corrosie. De besparing per pond bedraagt ​​enkele centen. De kosten van een voortijdig falen van een warmtewisselaarbundel lopen in de duizenden.

Oplossingsgloeien gevolgd door beitsen is de basisvoorwaarde voor corrosiebestendig gebruik, en het is de moeite waard om te bevestigen dat deze stap daadwerkelijk is opgenomen in plaats van aangenomen.

Solid Solution Pickling Pipe for Corrosion Resistant Service Beitspijp met solide oplossing voor corrosiebestendig gebruik Met oplossing behandelde en gebeitste roestvrijstalen of gelegeerde buis die oppervlakteoxiden verwijdert; nuttig wanneer corrosiebestendigheid en bevestigde procesinsluiting van belang zijn. Bekijk Product →

Energie is na legering de grootste controleerbare input. Een koudgetrokken naadloze lijn die op volle capaciteit draait, spreidt de oven- en trekbankkosten over meer tonnen, wat precies de reden is waarom de ordergrootte en leveringsplanning het cijfer per pond meer beïnvloeden dan de meeste kopers verwachten.

Hoe de legeringstoeslag werkt en waarom nikkel het getal verplaatst

Conclusie eerst: nikkel maakt slechts ongeveer 8 procent uit van het gewicht van 304, maar een beweging van één dollar in de nikkelprijs verschuift de legeringswaarde van 304 met ongeveer acht cent per pond. Bij een bestelling van tien ton komt dat neer op bijna 1.760 USD die verschijnt of verdwijnt zonder ook maar één minuut extra werk.

Type 304 bevat ongeveer 18 procent chroom, 8 procent nikkel, tot 0,08 procent koolstof, met de rest ijzer en kleine hoeveelheden mangaan en silicium. De formule voor de legeringstoeslagen die in de hele sector wordt gebruikt, volgt dezelfde samenstelling.

Een vereenvoudigde berekening van de legeringstoeslag, uitgedrukt per pond afgewerkt 304:

  • Nikkel: 0,08 vermenigvuldigd met de nikkelreferentieprijs
  • Chroom: 0,18 vermenigvuldigd met de chroomreferentieprijs
  • IJzerbalans: ongeveer 0,735 vermenigvuldigd met de ijzerreferentieprijs
  • Mangaan en silicium: een klein percentage van het mengsel, meestal aangebracht als een vlakke hoeveelheid

Voer een uitgewerkt voorbeeld uit met nikkel voor 7,20 USD per pond, chroom voor 1,30 USD per pond en ijzer voor 0,04 USD per pond. Nikkel draagt ​​0,576 USD bij, chroom draagt ​​0,234 USD bij en het ijzersaldo draagt ​​ongeveer 0,029 USD bij. De waarde van de legering komt uit op bijna 0,84 USD per pond metaal, of ongeveer 1.680 USD per ton 304 voordat er conversiekosten in rekening worden gebracht.

Dat cijfer is de bodem, niet de prijs. Voeg daar het smelten, gieten, knuppelconditioneren, doorboren, trekken, gloeien, beitsen, testen en verpakken aan toe, en een ingelegde naadloze buis bereikt het bereik van drie tot vier dollar per pond.

De gevoeligheid is waar het commercieel om draait. Omdat nikkel de toeslag domineert, beweegt een nikkelprijsschommeling van 0,50 USD per pond de legeringswaarde van 304 met ongeveer 0,04 USD per pond, wat bij een containerlading van 20 ton ongeveer 1.760 USD is. Dit is de reden waarom fabrieken maandelijkse toeslagen publiceren en waarom lange geldigheidsperioden op offertes risico's met zich meebrengen voor welke partij deze ook accepteert.

Chroom beweegt zich minder dramatisch, maar vertoont sinds 2024 een stijgende trend, omdat smelterijen in Zuid-Afrika en Kazachstan te maken kregen met beperkingen op het gebied van de stroomvoorziening. IJzer en schroot bewegen zich in een smalle band en veranderen het beeld zelden met meer dan een cent of twee.

Naadloos versus gelast, warm afgewerkt versus koudgetrokken

Conclusie eerst: de productieroute verandert de prijs per pond meer dan het soort. Een gelaste 304 buis en een naadloze 304 buis van dezelfde maat kunnen 30 tot 60 procent per pond verschillen, en een koudgetrokken naadloze buis kan 15 tot 25 procent boven een warm afgewerkte naadloze buis met dezelfde buitendiameter zitten.

Naadloze buis begint als een massieve knuppel die wordt doorboord, langwerpig wordt gemaakt op een doornmolen of plugmolen, en vervolgens wordt afgewerkt met warm of koud getrokken tot de uiteindelijke maat. Er is niets gelast, dus er is geen lasnaad die moet worden geïnspecteerd en er is ook geen door hitte beïnvloede zone. De prijs weerspiegelt het feit dat de gehele dwarsdoorsnede is vervormd en met warmte is behandeld.

Gelaste buis begint als strip die wordt gevormd en in de lengterichting wordt gelast en vervolgens eventueel koud wordt bewerkt. De strip is goedkoper dan knuppels, de vormbewerking is sneller en het opbrengstverlies is lager. Voor algemeen gebruik bij gematigde druk presteert het gelaste product goed, op voorwaarde dat de las goed wordt uitgegloeid en getest.

Tabel 2 - Prijs per pond chauffeurs per productieroute voor 304 roestvrijstalen buizen
Route Typische prijsverhouding tot gelast 304 Waar het hoort
Gelast, zoals gelast Basislijn Lagedrukleidingen, structurele en decoratieve buizen, algemene voorzieningen
Gelast, gegloeid en gebeitst 1,15 tot 1,30 keer gelaste basislijn Procesleidingwerk waarbij de lasnaad corrosiebestendig moet zijn
Naadloos, warm afgewerkt 1,35 tot 1,60 keer gelaste basislijn Hogere druk, dikkere wanden, grotere diameters
Naadloos, koudgetrokken 1,55 tot 1,85 keer gelaste basislijn Nauwe tolerantie, dunne wand, kleine diameter, warmtewisselaar en instrumentatieplicht
Naadloos, koudgetrokken bright annealed 1,80 tot 2,20 keer gelaste basislijn Schone service, voedsel- en farmaceutisch contact, nauwkeurige maatcontrole

Drie specifieke maateffecten duwen de koudgetrokken buis verder in de curve. Ten eerste vereisen dunne wanden in verhouding tot de diameter meer trekgangen en een hoger schrootpercentage. Ten tweede vereisen zeer kleine buitendiameters van minder dan ongeveer 12 mm gespecialiseerde banken en een langzamere doorvoer. Ten derde verminderen zeer lange lengtes boven de 12 meter het aantal buizen dat in een warmtebehandelingsbatch past en verhogen de verwerkingskosten per pond.

Voor kritische druk- en temperatuurtoepassingen is de naadloze route meestal de enige verdedigbare keuze, en de premie per pond is klein vergeleken met de kosten van het falen van een lasnaad.

TP304, TP304L and TP304H Seamless Stainless Steel Pipe TP304, TP304L en TP304H naadloze roestvrijstalen buis Naadloze buizen uit de 304-familie voor kritische druk- en temperatuurtoepassingen, met koolstofarme en hoge temperatuurkwaliteiten beschikbaar. Bekijk Product →

Waar het platte product al bestaat en de druk bescheiden blijft, blijven gelaste en gegloeide buizen het economische antwoord, en moeten kopers niet tot naadloos worden gedwongen simpelweg omdat het prijsverschil op papier klein lijkt.

Oppervlakteafwerking en warmtebehandeling kunnen de pondprijs met 40 procent doen stijgen

Conclusie eerst: van dezelfde koudgetrokken naadloze buis is het verschil tussen gebeitst, heldergegloeid en elektrolytisch gepolijst routinematig 1,20 USD tot 2,50 USD per pond, en niets daarvan komt naar voren in het dimensionale inspectierapport.

De gebeitste toestand wordt verkregen door oplossingsgloeien gevolgd door zuurbeitsen in een salpeter- en fluorwaterstofzuurbad, waardoor de oxideaanslag wordt verwijderd die tijdens de warmtebehandeling is gevormd. Het is de standaard leveringsconditie voor corrosiebestendig gebruik en hoge temperaturen en is de juiste keuze voor de meeste procesleidingen.

De heldergegloeide toestand vervangt de beitsstap door een oven met gecontroleerde atmosfeer die waterstof of een waterstofstikstofmengsel gebruikt. Het oppervlak is helder en oxidevrij, vrij van de lichte maatvermindering die het beitsen aan de buitenkant veroorzaakt, en met een betere oppervlaktekwaliteit voor een schoon gebruik. Het kost meer omdat de oven beschermend gas verbruikt, een strengere atmosfeercontrole vereist en een lagere batchdichtheid accepteert.

Elektrolytisch gepolijst gaat nog een stap verder en verwijdert gecontroleerd enkele microns materiaal elektrochemisch, waardoor een passief, ultraschoon oppervlak ontstaat. Het wordt gebruikt in de halfgeleider-, farmaceutische en hoogzuivere foodservice. De premie per pond is de grootste van de drie, omdat het proces langzaam is en een zorgvuldige controle van de badchemie vereist.

Voor schone servicetoepassingen waarbij oppervlakteverontreiniging belangrijk is, houdt helder gloeien het oppervlak oxidevrij zonder het maatverlies dat beitsen met zich meebrengt.

Stainless Steel Bright Annealed Tube for Clean Service Roestvrijstalen, helder gegloeide buis voor schone service Heldergegloeide roestvrijstalen buis die maatverlies door beitsen vermijdt; controleer ovengegevens op oxidevrije afwerking bij schone toepassingen. Bekijk Product →

U kunt op een eenvoudige manier controleren of de afwerking waarvoor u betaald heeft ook daadwerkelijk de afwerking is die u heeft ontvangen. Vraag naar de oppervlakteruwheidsmeting en het gloeiovenrecord met het molencertificaat. Een leverancier die de buis echt helder heeft uitgegloeid, kan een ovengrafiek maken met tijd, temperatuur en dauwpunt van de atmosfeer. Een leverancier die eenvoudigweg de ingelegde buis door een polijststation heeft gehaald, kan dat niet.

Hoe buitendiameter, wanddikte en lengte de prijsopgave per pond veranderen

Conclusie eerst: voor dezelfde kwaliteit 304 kan het verplaatsen van een buitendiameter van 60,3 mm met een wand van 3,91 mm naar een buitendiameter van 12,7 mm met een wand van 1,24 mm de prijs per pond met 35 tot 50 procent verhogen, omdat dunwandige buizen met een kleine diameter veel meer trekpassages, meer breuk en een lagere productie per uur met zich meebrengen.

Bereken voordat u offertes gaat vergelijken eerst zelf het theoretische gewicht per voet. Voor roestvrijstalen buizen is de werkformule in metrische eenheden: het gewicht per meter is gelijk aan de buitendiameter minus de wanddikte, vermenigvuldigd met de wanddikte, vermenigvuldigd met 0,0248, waarbij de diameters worden uitgedrukt in millimeters. Om te converteren naar ponden per voet, vermenigvuldigt u het resultaat met 0,672.

Uitgewerkt voorbeeld. Een buis met een buitendiameter van 25,4 mm en een wand van 2,0 mm: 25,4 min 2,0 is gelijk aan 23,4. Vermenigvuldig met 2,0 om 46,8 te krijgen. Vermenigvuldig met 0,0248 om 1,161 kilogram per meter te krijgen. Vermenigvuldig met 0,672 om 0,780 pond per voet te krijgen. Met een prijs van 4,20 USD per pond kost die buis ongeveer 3,28 USD per voet, of ongeveer 10,76 USD per meter.

Bedenk nu wat het antwoord verandert:

  • Tolerantie wanddikte - een muur gespecificeerd als plus of min 10 procent zorgt ervoor dat de molen aan de lage kant kan worden verzonden, wat het gewicht en dus de omzet per stuk vermindert. Een tolerantie van plus of min 5 procent kost meer per pond, maar garandeert een consistentere drukwaarde.
  • Tolerantie buitendiameter - nauwe toleranties onder plus of min 0,10 mm vereisen extra maatvoeringen en een hoger afkeuringspercentage.
  • Ovaliteit en excentriciteit - belangrijk voor warmtewisselaarbuis die in een buisplaat moet worden gerold, en excentrische wand betekent dat de dunne kant de druk bepaalt.
  • Lengte - willekeurige lengtes van 5 tot 7 meter zijn het goedkoopst. Vaste lengtes boven de 12 meter vereisen speciale rekken, meer ovenruimte en meer handling per pond.
  • Rechtheid - gespecificeerd als millimeters per meter afwijking, en een strakkere rechtheid betekent extra roterende richtgangen.

Een praktische tip die echt geld bespaart: geef de molen uw werkelijke ontwerpdruk, temperatuur en corrosietolerantie in plaats van een volledig gespecificeerde muur. In veel gevallen is de minimale muur die aan de berekening voldoet één standaarddikte dunner dan wat momenteel op de tekening staat, en de gewichtsvermindering vloeit rechtstreeks door in de prijs per pond.

Inspectie- en certificeringskosten die nooit op de offerte verschijnen

Conclusie eerst: een volledig test- en documentatiepakket op naadloze 304-buizen voegt doorgaans 3 tot 8 procent toe aan de prijs per pond, en als inspectie door een derde partij bij een aangewezen instantie vereist is, kan dat oplopen tot 12 procent.

Dit zijn de artikelen die een goedkoop bedrag per pond omzetten in een duur geleverd product als ze niet vanaf het begin in de inkooporder zijn geschreven.

  1. Walstestcertificaat volgens EN 10204 type 3.1, afgegeven door de onafhankelijke inspectieafdeling van de fabrikant, met traceerbaarheid van het warmtenummer en volledige chemische en mechanische resultaten.
  2. Hydrostatische druktest tot de gespecificeerde testdruk, met houdtijd en getuigenregistratie.
  3. Wervelstroomtesten voor defecten aan het oppervlak en nabij het oppervlak, standaard voor warmtewisselaar en instrumentatiebuis.
  4. Ultrasoon testen op interne defecten en verificatie van de wanddikte, gebruikelijk bij hogedruk- en keteltoepassingen.
  5. Intergranulaire corrosietesten volgens ASTM A262 praktijk E of gelijkwaardig, essentieel voor las- en overgevoeligheidsgevoelige toepassingen.
  6. Positieve materiaalidentificatie door optische emissiespectrometrie op de voltooide buis, niet alleen op de binnenkomende knuppel.
  7. Inspectie door derden door een aangewezen instantie zoals SGS, BV, TUV of Intertek, inclusief documentbeoordeling en getuige zijn van de druktest.
  8. Conformiteitsbeoordeling van de richtlijn drukapparatuur voor Europese druktoepassingen, met betrokkenheid van aangemelde instanties.

De valkuil is dat deze artikelen als opties worden aangeboden en vaak op prijs worden afgewezen, waarna de koper er in de loshaven achter komt dat de technische aannemer van de eindgebruiker het materiaal zonder deze artikelen niet zal accepteren. Opnieuw testen na verzending is duur en in sommige gevallen kan het materiaal eenvoudigweg niet worden teruggevonden.

Het is veiliger om in de aanvraag de volledige testomvang te vermelden. Een leverancier die een pakket met de juiste scope aanbiedt, is vergelijkbaar met een andere leverancier die hetzelfde pakket aanbiedt. Een leverancier die een absoluut minimum prijsgeeft, zal altijd goedkoper lijken tot het moment dat de documenten worden gecontroleerd.

Waar de 304-prijzen naartoe gaan in 2026 en daarna

Conclusie eerst: de richting in 2026 is zijwaarts met een lichte opwaartse tendens, aangedreven door stevige nikkelkosten en energie, gecompenseerd door een grote Indonesische en Chinese smeltcapaciteit die elke piek van korte duur houdt.

Het nikkelaanbod is structureel comfortabel geweest sinds de Indonesische capaciteit agressief is uitgebreid, en de markt heeft al een aantal opeenvolgende kwartalen een overschot gekend. Dat beperkt de mate waarin de legeringstoeslag kan oplopen. Daar staat tegenover dat de Europese en Japanse smelterijen te maken krijgen met hoge energiekosten en een deel van hun capaciteit onbenut hebben gelaten, waardoor de conversieprijscomponent omhoog is gegaan.

1.55
2025 Q1
1.48
2025 Q2
1.60
2025 Q3
1.72
2025 K4
1.80
2026 Q1
1.86
2026 Q2
1.78
2026 Q3
1.84
2026 K4

Indicatief 304 koudgewalste 2B-rol, USD per pond, af fabriek Azië. De cijfers zijn afgerond ter illustratie van de richting en vormen geen citaat.

Drie andere krachten bepalen de vooruitzichten. De vrachttarieven tussen Aziatische havens en Europa of Noord-Amerika zijn volatiel geweest, en de beschikbaarheid van containers is in het vierde kwartaal krapper geworden. Tariefstructuren in de Verenigde Staten blijven de landkosten boven de fabrieksprijzen duwen, en antidumpingherzieningen in Europa en India zorgen voor periodieke onzekerheid voor importeurs. Ten slotte is de vraag vanuit de LNG-infrastructuur, waterstofprojecten en koelsystemen voor datacentra gegroeid, wat de hoogwaardigere naadloze en nauwkeurige productlijnen meer ondersteunt dan de standaardcoil.

304 tegen andere kwaliteiten: wat de extra centen per pond daadwerkelijk kopen

Conclusie eerst: 316L heeft gewoonlijk een premie van 25 tot 40 procent ten opzichte van 304 per pond, en die premie is alleen gerechtvaardigd als er daadwerkelijk chloriden aanwezig zijn. Bij veel specificaties is de 316L eerder uit gewoonte dan uit noodzaak vereist.

Tabel 3 - Relatieve prijs per pond van gewone roestvrijstalen en nikkellegeringen buiskwaliteiten versus 304
Rang Relatieve prijs per pond Reden om het verschil bij te betalen
201 austenitisch 0,70 tot 0,80 maal 304 Lager nikkelgehalte, alleen geschikt voor droog gebruik binnenshuis
304 / 304L Basislijn Algemene corrosiebestendigheid, foodservice, de meeste industriële nutsvoorzieningen
321 1,20 tot 1,30 maal 304 Titanium gestabiliseerd, continue service boven 425 graden Celsius
316 / 316L 1,25 tot 1,40 maal 304 Molybdeentoevoeging voor blootstelling aan chloride en zee
2205 tweezijdig 1,65 tot 1,95 maal 304 Ongeveer het dubbele van de vloeigrens, zodat dunnere wanden dezelfde belasting dragen
430 ferritisch 0,75 tot 0,90 maal 304 Geen nikkel, goed voor milde binnenomgevingen en apparaatwerk
904L superaustenitisch 2,40 tot 3,10 maal 304 Zwavel- en fosforzuurgebruik, zware chlorideomgevingen

De duplexkwaliteiten verdienen een speciale vermelding omdat het getal per pond misleidend is. Een duplexbuis 2205 kost meer per pond dan 304, maar omdat de minimale vloeigrens grofweg twee keer zo hoog is, is de vereiste wanddikte voor dezelfde druk vaak 30 tot 40 procent minder. De geïnstalleerde kosten per meter kunnen lager uitvallen dan 304, en de corrosieprestaties bij chloridegebruik zijn veel beter.

De keuze tussen 304 en molybdeenhoudende kwaliteiten is een terugkerende vraag bij petrochemische en voedselverwerkingswerkzaamheden, en de beslissende factor is bijna altijd het chlorideniveau en de temperatuur van de daadwerkelijke gebruiksomgeving.

Als het chloridegehalte onder de 200 ppm blijft en de temperatuur onder de 60 graden Celsius blijft, is 304 normaal gesproken het juiste en goedkopere antwoord. Boven deze niveaus zijn molybdeenhoudende kwaliteiten niet langer optioneel.

Voor een nadere blik op hoe de twee meest voorkomende kwaliteiten zich verhouden op het gebied van corrosieprestaties, sterkte en kosten, is dit praktisch Vergelijking van 304 versus 316 naadloze buizen behandelt de selectielogica in detail.

Een offerte controleren: hoe u elke prijs kunt omzetten in werkelijke kosten per pond

Conclusie eerst: converteer elke offerte naar een af fabriek, theoretisch gewicht, geleverde basis voordat u iets vergelijkt. Het overslaan van deze stap is de meest voorkomende reden waarom kopers te veel betalen.

Volg deze stappen op volgorde voor elke leverancier.

  1. Bevestig de prijsbasis. Is de prijs per kilogram, per meter, per stuk of per pound? Is het werkelijk gewicht of theoretisch gewicht? Bij een bestelling van 20 ton kan het verschil tussen het theoretische en het werkelijke gewicht groter zijn dan 800 USD.
  2. Converteer kilogramprijzen naar ponden door te delen door 0,4536. Een prijs van 8,40 USD per kilogram komt overeen met 3,81 USD per pond.
  3. Voeg de basis van de legeringstoeslag en de geldigheidsduur toe. Een offerte met een geldigheidsduur van 30 dagen en zonder toeslagmechanisme brengt het volledige nikkelrisico voor de fabriek met zich mee, waardoor deze doorgaans hoger geprijsd is dan een offerte met een maandelijkse toeslag.
  4. Identificeer de leveringsbasis. Af fabriek, FOB, CFR en DDP verschillen per vracht, verzekering, havengelden en accijnzen, en op lange routes kan de spreiding groter zijn dan 0,35 USD per pond.
  5. Normaliseer de testomvang. Voeg de kosten toe van eventuele tests die de leverancier heeft uitgesloten.
  6. Vergelijk de opbrengst. Een leverancier die een wandtolerantie van 5 procent opgeeft, kan materiaal leveren dat minder weegt dan het theoretische cijfer, waardoor de geleverde kilo's mechanisch worden verminderd en een prijsverhoging wordt verborgen.

Voer de cijfers uit op een echt voorbeeld. Leverancier A prijst 3,60 USD per pond af fabriek met gebeitste afwerking en een certificaat van 3,1 molen. Leverancier B geeft een prijs van 3,35 USD per pond af fabriek, maar sluit hydrostatische tests van 0,09 USD per pond uit en vereist een wandtolerantie van plus of min 10 procent. Zodra de test is toegevoegd, bedraagt leverancier B 3,44 USD per pond, en de lossere wandtolerantie vermindert het geleverde gewicht met ongeveer 4 procent, waardoor de effectieve kosten per bruikbaar pond weer boven leverancier A stijgen.

De goedkoopste offerte is vrijwel nooit het goedkoopste materiaal. Het is gewoon het citaat waarin de meeste items zijn weggelaten.

Vier vallen die geld kosten als u onderhandelt over de prijs per pond

Conclusie eerst: bij de aanschaf van 304-buizen zijn de vier terugkerende verliezen het gevolg van vervanging, negatieve wandtolerantie, ontbrekende warmtebehandeling en niet-overeenkomende documentatie. Stuk voor stuk onzichtbaar op de factuur en zichtbaar op de werkvloer.

Valkuil één: klasvervanging

Een buis van kwaliteit 201 of 204 heeft een lager nikkelgehalte en kan zo worden afgewerkt dat hij er identiek uitziet als 304. Hij wordt op dezelfde manier bewerkt, doorstaat op dezelfde manier een magneettest omdat beide austenitisch zijn, en kost 20 tot 30 procent minder om te produceren. De enige betrouwbare controle is een positieve materiaalidentificatie op de voltooide buis met een spectrometer, niet een visuele inspectie en niet alleen een certificaat.

Valkuil twee: negatieve muurtolerantie

Wanneer de specificatie plus of min 10 procent wanddikte toestaat, kan de fabriek tegen minus 10 procent verzenden en aan de eisen blijven voldoen. De op de nominale wand berekende drukwaarde is dan niet langer geldig en de werkelijke corrosietoeslag wordt verlaagd. Op een nominale wand van 3 mm is dat 0,3 mm verloren materiaal.

Valkuil drie: oplossingsgloeien overgeslagen

Koudgetrokken buis die is getrokken maar niet goed is uitgegloeid, behoudt een hoge restspanning en gevoelige korrelgrenzen. Het ziet er acceptabel uit, snijdt gemakkelijk en doorstaat vaak een eenvoudige hardheidscontrole. Het mislukt in service. De verdediging is om naast het fabriekscertificaat ook het dossier van de gloeioven met tijd-, temperatuur- en atmosfeergegevens te eisen.

Valkuil vier: documentatie die niet overeenkomt met de goederen

Een certificaat afgegeven voor het hittenummer van de knuppel bewijst niet wat er is verzonden. Vraag om een ​​stempel of markering met het hittenummer op elke buis, en controleer het hittenummer van het fabriekscertificaat met de markeringen op het geleverde materiaal. Elke discrepantie betekent dat de traceerbaarheidsketen wordt verbroken.

Elk van deze valkuilen is meer waard dan de gehele onderhandelingsmarge op een normale order. Een koper die zich alleen op de nominale prijs per pond concentreert en de technische specificatie negeert, onderhandelt over het kleine aantal en negeert het grote.

Praktische manieren om de kosten per pond te verlagen zonder de levensduur te verkorten

Conclusie eerst: het consolideren van maten, het versoepelen van onnodige toleranties en aankopen met een langere planningshorizon levert doorgaans een besparing van 6 tot 12 procent op zonder de materiaalkwaliteit of de veiligheidsfactor te veranderen.

  • Consolideer buitendiameters en wanden. Fabrieken prijzen individuele maten op basis van gereedschap en batchefficiëntie van de oven. Het terugbrengen van acht maten naar vijf over een jaar consumptie levert vaak op elke regel een beter tarief per pond op.
  • Bestel volledige productielengtes. Willekeurige lengtes die overeenkomen met de standaardproductie voorkomen snijverlies in de fabriek en de besparing wordt doorgegeven.
  • Onderzoek de corrosietoeslag opnieuw. Als bij de berekening gebruik wordt gemaakt van een wand die jaren geleden is gekozen voor een andere procesomstandigheid, kan bij herberekening op basis van de huidige bedrijfsparameters vaak één meter dunner worden gemaakt.
  • Kies de juiste afwerking, niet de beste afwerking. Elektrolytisch gepolijste buizen in een natronloogleiding zijn onnodige kosten. Ingelegde buisjes in een farmaceutische schone lijn vormen een compliancerisico. Stem de afwerking af op het servies.
  • Gebruik een maandelijkse legeringstoeslag met een gedefinieerde referentie. Het accepteren van een vaste prijs met een lange geldigheid betekent het betalen van een risicopremie die zelden wordt terugverdiend.
  • Plan vooruit. Voor noodbestellingen van twee of drie buizen gelden de slechtste prijzen per pond, omdat de kosten voor installatie, testen en documentatie over een klein gewicht worden gespreid.
  • Overweeg duplex waarbij druk de beperking is. Een dunnere 2205-muur kan soms een dikkere 304-muur verslaan wat betreft de totale installatiekosten, terwijl de chlorideweerstand wordt verbeterd.

Geen van deze stappen vereist een verlaging van de kwaliteitsnorm. Ze vereisen dat de specificatie wordt afgestemd op de werkelijke plicht in plaats van op de gewoonte.

Hoe Jend Tube 304 naadloze buizen produceert en controleert

Jiangsu Jend Tube Co., Ltd. opereert vanuit een fabriek van 30.015 vierkante meter in de provincie Jiangsu, China, met een personeelsbestand van meer dan 100 mensen en een jaarlijkse productiecapaciteit van 3.800 ton. De fabriek voert een volledige productiecyclus uit, van de selectie van grondstoffen tot de levering van het eindproduct. Dit betekent dat de legeringstoeslag, de conversiekosten en de inspectieactiviteiten allemaal binnen één organisatie plaatsvinden en niet over meerdere onderaannemers worden verdeeld.

Het maatbereik voor warm afgewerkte en koudgetrokken naadloze buizen omvat buitendiameters van 3,18 mm tot 406,4 mm, wanddiktes van 0,3 mm tot 20 mm en lengtes tot 25.000 mm. De productie volgt de ASTM-, EN-, DIN-, JIS-, GOST- en GB-normen, zodat aan één enkele specificatie kan worden voldaan, ongeacht of de technische aannemer van de eindgebruiker werkt volgens A213, A269, A312, EN 10216-5, DIN 17456, GOST 9941 of JIS G3459.

Het kwaliteitsmanagement is gecertificeerd volgens ISO 9001:2015, met een vergunning voor speciale apparatuur voor drukvaten voor huishoudelijk gebruik en goedkeuring van de Europese richtlijn drukapparatuur. Het materiaal wordt geleverd met EN 10204 3.1-certificering, positieve materiaalidentificatie op de afgewerkte buis en het volledige scala aan niet-destructieve testopties, waaronder hydrostatische, wervelstroom- en ultrasone methoden.

Voor kopers die een specifieke legeringstoeslagbasis, een vast leveringsvenster of een afwijkende lengte boven de 12 meter nodig hebben, is de aanvraagfase het juiste moment om deze aan te passen. Vereisten kunnen in de offerte worden ingebouwd in plaats van dat er na het plaatsen van de bestelling over wordt onderhandeld.

Als u een actuele aanvraag heeft met een gedefinieerde buitendiameter, wanddikte, kwaliteit en testomvang, dan kan dat vraag een offerte aan en ontvang een overzicht waarin de legeringstoeslag en de conversiecomponenten afzonderlijk worden weergegeven, waardoor vergelijking met andere leveranciers eenvoudig is.

Veelgestelde vragen over prijzen van 304 roestvrij staal

Wat is een eerlijke prijs per pond voor roestvrij staal 304 in 2026?

Voor spoel is 1,55 tot 2,10 USD per pond voor 2B-afwerking een redelijk werkbereik. Voor naadloze buizen: 3,10 tot 4,60 USD per pond voor gebeitste toestand en 3,90 tot 5,60 USD per pond voor heldergegloeid. Alles wat aanzienlijk onder deze banden ligt, zou vragen moeten oproepen over de diktetolerantie, de warmtebehandeling en de bijbehorende testomvang.

Waarom is 304 naadloze buis zoveel duurder per pond dan 304 vel?

Omdat de plaat al is gerold en gegloeid, terwijl een buis begint met knuppel die moet worden doorboord, verlengd, koud getrokken door verschillende passages, gegloeid, gebeitst, rechtgetrokken en getest. Elk van deze handelingen verbruikt energie en genereert schroot, en het opbrengstverlies wordt verrekend met het gewicht dat daadwerkelijk wordt verzonden.

Is de prijs per pond inclusief de legeringstoeslag?

Het hangt af van de leverancier. Sommigen publiceren één enkel nummer dat alles omvat. Anderen scheiden de legeringstoeslag en de conversieprijs. Bevestig altijd op welke basis u wordt geoffreerd en bevestig de referentieprijzen en de betalingsdatum die zijn gebruikt voor de berekening van de toeslag.

Hoeveel voegt nikkel toe aan de prijs van 304?

304 bevat ongeveer 8 gewichtsprocent nikkel, dus elke beweging van 1,00 USD per pond in de nikkelreferentieprijs verandert de legeringswaarde van 304 met ongeveer 0,08 USD per pond. Bij een zending van 20 ton is dat ongeveer 3.500 USD.

Is 316L de meerprijs boven 304 waard?

Alleen als er chloriden of specifieke zuren aanwezig zijn. Bij een chloorvrije werking onder ongeveer 60 graden Celsius presteert de 304 goed en de premie van 25 tot 40 procent die voor 316L wordt betaald, levert niets op. Bij kust-, zee- of chloridehoudende processen is het molybdeen in 316L essentieel.

Kan ik een lagere prijs per pond krijgen door een lossere muurtolerantie te accepteren?

Ja, doorgaans 3 tot 6 procent lager, omdat de fabriek minder metaal per meter verzendt. Het nadeel is een verminderde corrosietolerantie en een drukwaarde die niet langer overeenkomt met een berekening op basis van de nominale wand. Voor drukhoudende componenten is dit doorgaans geen acceptabele besparing.

Wat is het verschil tussen het theoretische gewicht en de werkelijke gewichtsprijs?

Het theoretische gewicht wordt berekend op basis van de nominale afmetingen. Het werkelijke gewicht is wat de weegschaal aangeeft. Bij dunwandige en krappe tolerantiebuizen kunnen de twee enkele procenten verschillen, en bij een volledige bestelling is dat verschil meer waard dan de meeste prijsonderhandelingen opleveren.

Hoe lang moet een 304-buisofferte geldig zijn?

Met een maandelijks legeringstoeslagmechanisme zijn 15 tot 30 dagen normaal. Met een volledig vaste prijs hebben fabrieken doorgaans een geldigheidsduur van 7 tot 15 dagen, omdat de nikkelblootstelling volledig door de leverancier wordt gedragen.

Rechtvaardigt heldergloeien echt de extra kosten per pond?

Dit is het geval wanneer oppervlaktereinheid of maatprecisie van belang zijn, zoals in de voedingsmiddelen-, farmaceutische, halfgeleider- en instrumentatiesector. Voor algemene procesleidingen in een chemische fabriek presteert de gebeitste toestand identiek tegen lagere kosten.

Welk papierwerk moet er bij een verzending van 304 naadloze buizen komen?

Een EN 10204 type 3.1 molentestcertificaat met volledige chemische en mechanische resultaten, traceerbaarheid van hittegetallen, de toepasselijke testrapporten voor hydrostatische, wervelstroom- of ultrasone tests zoals gespecificeerd, een paklijst met hittegetallen en afmetingen, en waar relevant een conformiteitsverklaring uit de richtlijn drukapparatuur.

Gerelateerd nieuws

Jiangsu Jend Tube Co.,Ltd.